For this tutorial in English please check here.
В днешния урок по оцветяване със Spectrum Noir маркери ще ви покажа как да направим фон на точки.
Искам да отбележа, че смелост да опитам тази техника и първи съвети в тази насока ми даде Вили, която просто е НАЙ-ДОБРАТА!
За урокът съм използвала вече оцветената картинка на DBS - Ана в рамка.
Преди да започна със самите точки правя лек фон от три нюанса на един цвят (любимото ми синьо-тюркоазено - ВТ 4,3,1) и Blender.
С най-тъмния цвят(ВТ4) не ограждам цялата картинка, а слагам малки чертички и точици в участъците, които искам да подчертая. След това минавам навсякъде с по-светлия (ВТ3) и най-светлия тон(ВТ1). За да не остане рязка граница между оцветения участък и бялата хартия с Blender-а минавам в най-външните участъци на фона.
В интерес на истината това до тук си е чист урок за „фон около картинката“ та имате 2 в едно :)
Нещо важно - за да се получи добро преливане на самите точки, когато ги слагате една върху друга е добре да действате бързо, т.е. да не оставяте хартията да изсъхва от мастилото между отделните слоеве. Затова ако ще ограждате голяма картинка може да правите отделните стъпки на по-малки сектори.Тук картинката е малка и ще го направим на веднъж. А ако не искат е да има основа, а само точки, ви съветвам първо да покриете участъка около картинката с Blender-а, така точиците много приятно ще се разлеят и прелеят.
Още нещо за точките - може да изглеждат хаотично поставени, но всъщност не са :)
В началото с най-тъмният цвят (ВТ4) слагам малко точици в най-„засенчените“ части близо до картинката. След това с по-светлия(ВТ3) цвят поставям повечко, като навлизам и в тъмната, и в бялата част на фона. Същото важи и за най-светлия цвят(ВТ1), като гледам да застъпя част от точиците. Така нещата изглеждат вече добре, но за по-голяма въздушност на фона може да вземете блендера и да „избелите“ точки и с него в най-тъмната част.
Сега ако искате може да допълните с още малко точки, но в друг близък цвят („зелено – тюркоазено“ - GT1,2)
A за още по-голяма атрактивност добавяме и контрастни точки с един от основните цветове в който сте направили самата картинка (PL1,2)
Може да направите фона и е по-дръзък както е на тази картинка, където иползвах повече от зелените (JG3,4 GT1,2), а косата в тновете на "синьо, като хортензия"(HB1,2,3)
Финални щрихи и картинката е готова за вашата картичка или АТС.